صفحه اصلی > اخبار > اخبار صنعت نفت 
اخبار > توليد نفت در درياي خزر فقط يك موضوع اقتصادي نيست، بلكه مسئله ملي است.


ارسال به دوست نسخه چاپي

وزير نفت در نشست خبري با نمايندگان رسانه هاي داخلي و خارجي
توليد نفت در درياي خزر فقط يك موضوع اقتصادي نيست، بلكه مسئله ملي است.
مهندس بيژن زنگنه صبح امروز يكشنبه 15 بهمن ماه در نشست خبري با نمايندگان رسانه هاي داخلي و خارجي، با تبريك ايام ا... دهه فجر به ارائه گزارش از عملكرد صنعت نفت و شاخص هاي اصلي آن پرداخت.


مهندس بيژن زنگنه صبح امروز يكشنبه 15 بهمن ماه در نشست خبري با نمايندگان رسانه هاي داخلي و خارجي، با تبريك ايام ا... دهه فجر به ارائه گزارش از عملكرد صنعت نفت و شاخص هاي اصلي آن پرداخت و اشاره نمود: زمانيكه از نفت صحبت مي كنيم بايد از توليد حرف بزنيم. ما در اين بخش اولويتها و برنامه هايي داريم كه آنها را به مجلس شوراي اسلامي ارائه داده ايم. وزير نفت درادامه اين نشست و در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران در خصوص روند توسعه ميادين نفت و گاز در درياي خزر گفت: توليد نفت در درياي خزر فقط يك موضوع اقتصادي نيست، مسئله اي ملي است تا ما سهم و جايگاه خود را در منطقه حفظ كنيم.

زنگنه با بيان اينكه توليد در خزر گران است ادامه داد: در خصوص توسعه ميادين خزر با چند شركت خارجي تفاهم نامه هايي امضاء كرده ايم كه اميدواريم هر چه زودتر به نتيجه برسد. وي تاكيد نمود در آبهاي عميق خزر كه تا نهصد متر عمق دارد و دسترسي به آبهاي آزاد نداريم نمي توانيم به تنهايي حفاري كنيم و بايد به اين مسائل توجه ويژه داشت.


١٥:٤٨ - يکشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٦ / کد خبر: ١٢٩٣ / تعداد بازدید: 1065
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: